Začni zase žít, změna je možná vždycky ... 

17.02.2018

Když jsem dokázala změnit svůj životní styl já a je mi fajn,
dokážeš to také ... pokud chceš opravdu změnu udělat ... mohu ti pomoci.

A teď už jak to bylo ...

Životní změnu jsem se rozhodla udělat před čtyřmi lety, když mě moje původní profese účetní přestala naplňovat. Každodenní stres a celé dny prosezené u počítače mi na zdraví moc nepřidaly. Bolesti v zádech byly každý den silnější a rehabilitace mi pomohla vždy jen dočasně. Můj lékař mi sdělil, že pokud nezačnu cvičit a nezměním své vysedávání u počítače, záda se mi nezlepší a bolesti neustoupí. Neměla jsem tušení, co budu dělat, ale vnitřně jsem cítila, že takhle to dál už nepůjde. Pomohla mi moje kamarádka Hanka Čermáková - životní kouč, Prošla jsem jejím 5 měsíčním koučovacím programem a talentovým testem. Dozvěděla jsem se, že by se můj koníček, kterým bylo masírování členů rodiny, mohl změnit v povolání, jež by mne opravdu naplňovalo. Nebylo to zrovna snadné rozhodnutí, ale zkusila to, riskla to a absolvovala kurs pro maséry.

Pomalu, ale jistě můj život dostával jiný rozměr. Moje práce mě opět začala naplňovat. Dalším mým rozhodnutím, bylo se dostat to lepší fyzické kondice a také trochu zhubnout. A proto jsem začala každý den chodit do fitka a běhat s mým psem Netty v parku. Nikdy jsem netrpěla nadváhou, jenže posledních pár let, prosezených v kanceláři jsem přibrala 12 kg. Cítila jsem se unavená a bez energie. Ta mi každý den ráno při oblékání ubyla ještě víc, když jsem zjistila, že nemám ve skříni žádné oblečení, které by na mne nepraskalo ve švech. Posledních pár let jsem si kupovala stále větší a větší velikosti a cítila jsem se provinile. Sama jsem, ale neměla sílu to změnit, chyběla mi ta správná motivace a tak jsem se náhodou potkala dnes už s mojí kamarádkou wellness koučku Karkou Fárkovou. Vzpomínám si na naše první setkání, když mi vysvětlovala jak dodržovat pitný režim, co přesně a v jaký čas mám jíst. Pod jejím vedením se s mým tělem začaly dít zázraky. Už za několik dnů zmizelo pár centimetrů po obvodu těla a energie jsem měla na rozdávání. Každý den jsem mohla bez problémů navštívit fitko a posilovat své ochablé tělo. Je to neuvěřitelný relax jít se po ránu proběhnout se psem do parku. Prvních pár dní jsem se musela opravdu přemlouvat, ale pak už to šlo samo. Mám ráda i kolečkové brusle a jezdím i na kole. Sportování jsem si opět zamilovala a není divu, že jsem za 6 měsíců shodila 8 kilo. Cítila jsem se vážně skvěle. Začala jsem jíst pravidelně pětkrát denně malé porce a přitom jsem vůbec nepociťovala hlad. Naučila jsem se naslouchat svému tělu, které přesně ví kdy má hlad a kdy co potřebuje. Nový životní styl mi moc pomohl se cítit opravdu skvěle. Všichni členové mojí rodiny aktivně sportují a jsou rádi, že už na mě na výletech při cestě do kopce nemusejí čekat. Začala jsem také vařit zdravě. Já osobně jsem omezila i množství příloh a jím více zeleniny a ryb. Celá moje rodina mne ve všem podporuje. Ráda vzpomínám na své dětství, kdy jsem většinu volného času, víkendů a prázdnin trávila a s mamkou, sestrou Evou a babičkou na chalupě u Poděbrad. Babička byla výborná kuchařka a my její jídlo milovaly.
Od puberty jsem měla vždy typicky ženskou postavu, chodila jsem na gymnastiku, disko tance a judo a díky různým sportovním aktivitám jsem byla vždy v pohodě. Na sport jsem zanevřela až díky pracovním povinnostem, ovšem dnes už vím, že bez sportu to nejde. Můj přítel také sportuje a moji dnes už 18 letí synové dvojčata Petr a Filip hrají florbal a také chodí do fitka. Dnes pracuji jako masérka a s mojí kamarádkou Šárkou Muzikantovou máme také Club zdravého životního stylu kde se společně setkáváme a učíme ostatní ženy i muže jak o své tělo pečovat zevnitř i zvenku a naslouchat jeho potřebám. Baví nás motivovat ostatní a společně sledovat změny.
Hubnutí, cvičení, běhání a vše ohledně změny životního stylu mne tak nadchlo, že jsem si k relaxačním masážím, přidala i poradnu pro zdravou výživu. Naprosto jsem se  zbavila únavy, každý den se cítím v lepší a lepší kondici a daleko více se na sebe usmívám do zrcadla. Prostě jsem sama se sebou spokojená, co jsem dokázala. Stále ještě je na mé postavě co vylepšovat a tak máme s mojí kamarádkou Šárkou, která vede cvičení TABATU,  společnou výzvu na vyladění určitých partií. 

Každé úterý od 17 hodin cvičíme v centru Prahy přidej se k nám …

Cvičení ti pomůže  se změnou tvého životního stylu pokud nejsi se sebou spokojen/a/.